Споживачі готові платити більше за їжу, виготовлену сталими методами, - дослідження
Більшість українських споживачів, як і споживачів інших європейських країн, готові платити більше за харчові продукти, виготовлені сталими методами та є відкритими до сприйняття нових технологій вирощування рослин, таких як CRISPR-Cas/редагування геномів тощо.
Про це свідчать дані дослідження «Сталі Продовольчі Системи», проведеного компанією Longitude (Financial Times Group) за ініціативою Corteva Agriscience.
За словами керівника наукових польових досліджень Corteva Agriscience в регіоні ЕМЕА Андреаса Хубера, у сільському господарстві є дві нещодавні інновації, які суттєво трансформують галузь та приведуть до більш стійкої форми сільського господарства.
Перша – це цифрове управління посівами з допомогою роботизованих сенсорних машин, які будуть патрулювати поля та забезпечать захист рослин точково, зменшуючи при цьому кількість використаних хімічних речовин, мінімізуючи таким чином екологічний слід.
Друга – це технологія редагування геномів CRISPR-Cas, яка може створити вдосконалену рослину, не включаючи ДНК рослин інших видів. CRISPR дає можливість створювати рослини, багаті на поживні речовини, які могла б створювати природа або розвивати звичайна селекція, але робити це швидше та ефективніше.
«Щодо споживчих тенденцій, то новинкою є споживання високоолеїнової олії та її використання для харчової промисловості. Цей різновид олії містить більше вітаміну Е, ніж будь-яка інша рослинна олія, покращує імунну систему, а також її можна використовувати декілька разів для смаження, зберігаючи гарну якість їжі», – зазначив Андреас Хубер.
Довідка
Дослідження «Сталі Продовольчі Системи» ґрунтується на двох опитуваннях, в яких брали участь 600 власників та керівників господарств, а також 2,500 споживачів у європейських країнах, включаючи Україну.
Додати коментар