Як досягти позитивного ефекту від пробіотиків у свинарстві
Пробіотики набагато дієвіші та цінніші, якщо їх застосовувати як профілактичні засоби для зміцнення здоров’я свиней, а також як стабілізатори мікробіоти кишківника.
Не варто вважати пробіотики прямою заміною антибіотиків за гастроінтестинальних інфекцій, їх слід застосовувати разом із іншими заходами і методами зі сфери годування й менеджменту поголів’я.
Крім того, стратегії з пробіотиками мають бути більш сфокусованими. Штами бактерій треба підбирати, керуючись метою, яку треба досягти, а не ставитися до них як до універсальних засобів. Бажаний результат слід планувати з урахуванням конкретної ділянки та дії пробіотика.
Досягти позитивного ефекту від впливу пробіотиків і зробити його тривалішим можна різними шляхами.
З одного боку, можна вдатися до таких стратегій, як застосування пробіотиків у комплексі з іншими додатковими заходами або з додаванням відповідних пробіотичних субстратів (симбіотична концепція) – щоб вибірково стимулювати ріст представленого штаму.
З іншого боку, слід мати на увазі раннє задавання пробіотиків – на стадії до відбирання поросят. Особливу увагу тут необхідно приділяти свиноматкам, адже велика кількість досліджень показує, що введення пробіотиків у раціон свиноматки є ефективним способом модифікувати екосистему кишківника й цілюще впливати на здоров’я поросят.
Раніше повідомлялося, які компоненти корму можуть пошкодити кишківник поросят.
Додати коментар