Агромаркет

Аналітики скорочують прогнози світового виробництва зерна

Міжнародна зернова рада (IGC) скоротила власну оцінку виробництва та запасів зерна у світі у 2019/20 МР до 2,157 млрд. тонн та 592 млн тонн відповідно. Це стало наслідком зменшення прогнозів і для кукурудзи, і для пшениці.

Зокрема, світове виробництво та споживання кукурудзи відповідно до жовтневого прогнозу було зменшено на 1 млн тонн кожне, у порівнянні з вереснем поточного року до позначки у 1,098  та 1,138 млрд. тонн, а рівень перехідних запасів – на 8 млн тонн, до 278 млн тонн зерна.

Слід зазначити, що якщо прогнози справдяться, то кінцеві запаси кукурудзи в світі, у порівнянні з минулим сезоном, скоротяться на 40 млн тонн.

Оцінку виробництва пшениці в світі аналітики IGC зменшили, у порівнянні з вересневими прогнозами на 2 млн – до 762 млн тонн, а запасів на 1 млн – до 271 млн тонн відповідно. Рівень світового споживання пшениці скорочено до 756 млн тонн зерна.

Фактично перегляд прогнозів призвів до того, що поточний сезон на ринку пшениці не стане рекордним, а лише продублює  по рівню виробництва та запасів 2017/18 МР, у той час як обсяг поточного споживання буде на 17 млн тонн вищим.

Як повідомила AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, будь-яке скорочення оцінок виробництва та запасів позитивно впливатиме на ринок. Такі прогнози сприяють активізації імпортерів та надають підтримку цінам, хоч і короткострокову та незначну.

«Як на мене, позитивним фактом є очікування високого рівня споживання пшениці в світі. Так, попри скорочення на 1 млн тонн, у порівнянні з вереснем поточного року, його обсяг все ще лишається рекордним і перевищує минулорічний показник на 17 млн тонн. Окремо хочу звернути увагу на те, що прогноз виробництва пшениці в Австралії було знижено до 17 млн тонн, а це вже нижче показника минулого року, отже країна знову, швидше за все, буде виведена поза межі основних гравців ринку», – вважає експертка.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!