Як профілактують мастит у корів у тернопільській «Україні»
Дезінфекція дійок корів після доїння (постдипінг) забезпечує закриття дійкового каналу від проникнення бактерій.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Сергій Смолян, головний ветеринарний лікар ТОВ «Україна» (Тернопільська область).
Для цього наносять консервант (у господарстві використовують піни), починаючи з лівої передньої дійки й далі – за годинниковою стрілкою.
Дійки від природи мають кілька захисних механізмів, що запобігають проникненню бактерій у вим’я. Зокрема, природним бар’єром на шляху патогенних мікроорганізмів є кератинова пробка в дійковому каналі, кільцевий м’яз (сфінктер) на верхівці, який закриває канал після доїння, та механізми захисту шкіри. Доведено, що дійковий канал ще є відкритим протягом 30 хвилин після доїння, зазначив Сергій Смолян.
За його словами, в господарстві надзвичайно відповідально ставляться до організації сухостійного періоду корів. Дослідженнями встановлено, що до 25% корів сухостійного періоду не утворюють кератинову пробку навіть після шести тижнів, а у 3-5% вона взагалі відсутня. Використання герметиків у поєднанні з консервацією вимені забезпечує додатковий захисний ефект.
Довідка
У 2018 році ТОВ «Україна» встановило новий рекорд із продуктивності молочного стада: в середньому тут надоїли від кожної з 1,4 тис. корів по 10 765 кг молока.
Додати коментар