Найоптимальніший розмір саджанця енергетичної верби – 30 см
Три шведські сорти енергетично ї верби – Інгер, Тора й Тордіс – досить добре приживаються в українських умовах і дають приріст біомаси, який більше ніж удесятеро перевищує аналогічні показники в природних лісових масивах. Ці сорти вважаються найпродуктивнішими та найстійкішими до несприятливих умов.
Про це розповів директор із розвитку компанії «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Чотири роки тому ми заклали 44 га маточника <енергетичної верби. – Ред.>. Відтоді власним посадковим матеріалом засаджуємо плантації й щороку поступово збільшуємо площу під енергетичною вербою, – зазначив він. – У маточнику скошування проводимо щороку, інакше саджанці переростуть і стануть непридатними для механізованого садіння».
Стандартний діаметр посадкового матеріалу – 8-25 мм. Саджанці зрізають восени та взимку, видаляють із них бокові гілки і зберігають у холодильнику за температури -4 °C «сплячими» до весни. За нижчої температури вони можуть померзнути, за вищої почнеться вегетація.
«Перші роки вирощеного посадкового матеріалу нам вистачало тільки для власних потреб, – зауважив Севастян Трушевський. – А починаючи з цього сезону, компанія готова продавати саджанців на 600-800 га щороку. Втім ми більше зацікавлені не в продажу, а в закладенні плантацій під ключ».
В «Украгроенерго» вербу садять спеціальною машиною, яка працює з посадковим прутом: автоматично нарізає посадковий матеріал і заганяє в землю на однаковій відстані.
За словами Севастяна Трушевського, найоптимальнішим є 30-сантиметровий саджанець. Розмір міжряддя чергується: 75 см і 150 см. Відстань у рядку залежить від обраної густоти стояння, яка продиктована призначенням плантації. У разі закладання на промислові потреби знадобиться близько 15 тис. саджанців/га.
Додати коментар