Агрономія

За правильної підготовки ґрунту і боротьби з бур’янами приживається 85-90% саджанців енергетичної верби

За правильної підготовки ґрунту і боротьби з бур’янами приживається 85-90% саджанців енергетичної верби

Під час закладання плантації енергетичної верби найважливіше – боротьба з бур’янами та належне закриття вологи. Інакше рослина може не витримати посух.

Про це розповів директор із розвитку компанії «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський.

Енергетична верба росте дуже швидко – наприкінці першого вегетаційного періоду окремі саджанці сягають 1,8-2 м заввишки. Проте щоб бур’яни не заглушили її на ранній фазі вегетації, потрібно провести якісну обробку.

Першу хімічну обробку можна здійснювати відразу після садіння. Оскільки не всі бур’яни вдається знищити гербіцидами, в «Украгроенерго» вдаються до міжрядного обробітку активними ґрунтофрезами.

«Всього в перший рік робимо три хімічних і дві-три механічних обробки», – зазначив Севастян Трушевський.

За його словами, правильна підготовка ґрунту та боротьба з бур’янами дають змогу досягти 85-90% приживання саджанців енергетичної верби.

Невеликі площі можна закладати вручну: попередньо нарізані саджанці повністю встромляють у землю в борозни, позначені культиватором, залишаючи над поверхнею ґрунту верхівку заввишки кілька сантиметрів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!