Для запобігання тепловому стресу свиноматкам збільшують кількість антиоксидантних речовин у раціоні
За підвищення температури збільшується інтенсивність дихання свиноматки. Пришвидшене дихання забирає більше двоокису вуглецю з потоку крові, який надалі видихається. Це змінює рівень рН у крові, що призводить до метаболічного ацидозу та зниження споживання корму.
Додавання бікарбонату натрію або калію може допомогти у відновленні кислотно-лужного балансу й підвищенні споживання корму.
Для збільшення антиоксидантних речовин у раціоні свиноматки найпростішим є додавання додаткової кількості вітамінів. Крім того, підкислювачі можуть допомогти регулювати рН тіла і шлунково-кишкового тракту тварини.
Ферменти (амілаза, протеаза й інші) підвищують насиченість раціону і знижують витрати на перетравлювання інгредієнтів.
Через зневоднення організму свиноматок у спекотний період року, розвиток дисбіотичних станів, послаблення імунної резистентності, розлад обмінних процесів, зокрема посилення перекисного окислення ліпідів й інтенсивного утворення білків теплового стресу внаслідок гіпертермії, рекомендується застосовувати електролітні розчини, вітамінно-мінеральні комплекси, антиоксиданти, зокрема вітаміни Е, С, А, К, групи В та препарати селену, стимулятори обміну речовин й імуностимулятори.
Додати коментар