Телята, ослаблені та старі корови найчастіше хворіють на бронхіт
Щорічно в Україні, за даними низки вчених, 20-30% телят хворіє на бронхіт.
Унаслідок захворювання знижується середньодобовий приріст живої маси, продуктивні й племінні якості тварин.
На бронхіт хворіють найчастіше хворіють молоді, ослаблені та старі тварини.
Часто бронхіт поєднується з ринітом, ларингітом, трахеїтом або із запаленням легень, ускладнюється бронхоектазією, ателектазом і емфіземою легень.
За характером запалення розрізняють катаральний, гнійний, гнійно-катаральний, фібринозний, геморагічний і гнильний бронхіт.
Найчастіше гострий катаральний бронхіт спричиняють утримання тварин (особливо телят) у холодних приміщеннях із підвищеною вологістю, на цементній або асфальтовій підлозі без підстилки; протяги; коливання температури; перегрівання організму з наступним різким охолодженням.
Бронхіт розвивається внаслідок подразнення слизової оболонки шкідливими газами та в разі потрапляння в бронхи кормового пилу (за годування тварин сухими запиленими чи запліснявілими кормами), медикаментів, кормових мас або сторонніх речовин, за порушення акту ковтання, в разі вдихання ґрунтового пилу.
До розвитку бронхіту призводить неспецифічна факультативна мікрофлора дихальних шляхів.
Хронічний бронхіт зазвичай є продовженням гострого. Він також розвивається за хвороб серця, що супроводжуються застійними явищами в малому колі кровообігу, в разі локалізації в бронхах гельмінтів.
Гнійний, фібринозний і геморагічний бронхіти виникають або за сильного подразнення слизової оболонки хімічними отруйними речовинами, або за інфекційних хвороб.
На фермах, де вирощують телят, першопричиною хвороби можуть бути вірус параінфлюенци (парагрипу), рино-, адено- та міксовіруси, мікоплазми, пастерели тощо. Бронхіти виникають під час інфекційних і паразитарних хвороб.
Додати коментар