Якість протеїну в кормах для ВРХ залежить від технології їхньої заготівлі
Технології заготівлі кормів для великої рогатої худоби впливають не лише на кількість протеїну, а і на його якісні показники.
Так, фракція небілкових азотовмісних речовин у силосі, виготовленому з зеленої маси бобових кормових культур вища порівняно з вихідною сировиною. У штучно висушених кормах і сіні її рівень, навпаки, нижчий.
Частки легкорозчинного та розчинного протеїнів найвищі у вихідній зеленій масі, адже в процесі виготовлення кормів відбувається розпад і денатурація білків, і кількість цих протеїнових фракцій суттєво знижується. Відповідно розчинність протеїну значною мірою залежить від технології виготовлення кормів.
Під час виготовлення кормів змінюється загальний уміст амінокислот, а сума незамінних амінокислот зменшується. Уміст усіх 10 незамінних амінокислот є помітно нижчим, особливо падає кількість лізину, треоніну, лейцину.
Негативний вплив має також сушіння та глибоке пров’ялювання трав у польових умовах. Відсоток незамінних амінокислот у протеїні силосу через зниження рівнів лізину, гістидину, аргініну, треоніну та метіоніну – найнижчий, адже загальний уміст білка зменшується в цьому кормі майже вдвічі.
Додати коментар