Вибір шини
Серед важливих критеріїв вибору шин — малюнок ребер та тип конструкції шини.
Нині на ринку України доволі широкий вибір шин для сільськогосподарської техніки. Це пов’язано з постійним зростанням потреб фермерів, які все більше використовують машини з усього світу — нові і не дуже. Як правильно вибрати оптимальні шини для трактора чи обприскувача? Відповіді на ці запитання ми почули на спеціалізованому семінарі за участі провідних експертів ТМ Alliance — одного зі світових лідерів у виробництві сільгоспшин, який провела нещодавно компанія ТОВ «Технооптторг-Трейд».
Критерії вибору
Серед важливих критеріїв вибору шини називають тягову силу, конструкцію — радіальною чи діагональну. Тягова сила, яку шина має виконувати, залежить від проектування шини та умов її роботи. Як спроектувати ребра на шині, щоб вони проникли у ґрунт, не пошкоджуючи його, і отримали оптимальне зчеплення? Досвід свідчить, що для роботи у полі більше підходить шина з меншою кількістю ребер. Вона менше утрамбовує ґрунт і краще працює на ґрунтах, ніж на автомобільних шляхах.
Вибір між діагональною і радіальною шиною також дуже важливий. Практика використання обох моделей доводить, що перший тип оптимальніший для гірських і лісових районів, де потрібна вища стійкість до бокових ударів сторонніх предметів. Різні камені, брили ґрунту, пеньки дерев негативно впливають на «взуття» техніки, тому діагональні почуваються за таких умов краще. А радіальні значно ефективніші під час роботи у стандартних польових умовах — на рівних ґрунтах без особливих перешкод. Завдяки ним техніка на 15—20% менше використовує пальне, виконавши однакову роботу; у них більший контакт з ґрунтом, тому він менше спресовується; також радіальні моделі довше працюють завдяки більш рівномірному і повільному зношуванню.
Загалом вибір оптимальних шин для сільгосптехніки — завдання нелегке і відповідальне, і при його вирішенні слід зважати на багато чинників.
Коментар:
Алекс Захаров, менеджер з маркетингу і продажу Alliance Tire Group у Центральній і Східній Європі та країнах СНД
Завдання нашої компанії — давати нашим споживачам все найефективніше на ринку. Ми постійно отримуємо інформацію від наших дилерів і фермерів, враховуємо їх потреби і запити ринку. Тому поєднуємо жорсткий контроль якості продукції з найширшим діапазоном різних моделей. У нашій продуктовій лінійці понад 2000 моделей шин, які постійно вдосконалюються. Причому використовують їх як світові виробники сільгосптехніки, так і невеликі регіональні компанії. Часто навіть придбають наші шини на вживану техніку, замінюючи ними ті, що встановлювалися на заводі-виробнику.
Давид Фельдман, головний інженер-випробувальник Alliance Tire Group
Наші моделі повністю відповідають максимальним вимогам до шин —оптимально розподіляють і тримають всю вагу машини; ефективно передають силу двигуна до ґрунту; впевнено реагують на різні перешкоди, бокові навантаження; забезпечують комфортну роботу механізатора в кабіні. Вони мають додатковий запас потужності, що дозволяє навіть при збільшенні тиску понад рекомендовані показники і зростання перенавантажень виконувати передбачені агротехнічні заходи.
Дмитро Дзюра, комерційний директор «Технооптторг-Трейд»
Наша компанія вже протягом 20 років приділяє увагу сегменту сільськогосподарських шин. Це відповідає нашому корпоративному слогану «Супермаркет шин» і є свідченням того, що цей сегмент ринку постійно розвивається. Якщо до 2003 року у прайс-листах переважали заявки на шини для техніки з країн СНД, то починаючи з цього року кількість заявок на закордонні продукти почала зростати. І сьогодні вона значна. Наприклад, лише господарства з 7 районів Полтавщини замовили у нас протягом останніх тижнів близько 800 назв шин 130 типорозмірів! Тому наше завдання — прогнозувати і задовольняти потреби агросектору, який так динамічно розвивається.
Посилення співпраці з Alliance викликане саме зростанням потреб ринку України в якісному і доступному продукті. Alliance готовий закрити 70—80% потреб ринку сільгоспшин в Україні, здатний швидко переналаштовувати власне виробництво на якісь конкретні моделі. Протягом одного місяця він може почати виробництво нових шин для конкретних споживачів.
Ми прогнозуємо подальше зростання ринку шин в Україні — як в аспекті ціни, так і типів. Однак загалом кількість різних виробників зменшуватиметься — відбуватиметься уніфікація моделей. Зараз наші фахівці активно надають аграріям безкоштовні консалтингові послуги стосовно того, що і як краще використовувати на сучасній сільгосптехніці.
Ілля Клочко
журнал “The Ukrainian Farmer”, січень 2011 року