Головна тема Grain Ukraine 2026 — зміни глобальної аграрної реальності
4–5 червня у Києві відбудеться міжнародна конференція Grain Ukraine 2026 — одна з ключових подій аграрного ринку, яка цього року проходить під слоганом «The New Grain Order».
Це не просто тема, це спроба зафіксувати нову реальність, у якій уже працює український агросектор. Після чотирьох років повномасштабної війни представники галузі навчилися функціонувати в умовах постійного ризику, перебудували логістику, підвищили операційну ефективність і почали розвивати переробку. Наступний крок — сформувати довгострокове бачення.
Саме тому Grain Ukraine 2026 стане майданчиком для розмови про майбутнє: не на сезон чи рік, а на горизонті 20–25 років.
Перші особи зернового ринку, логістичного бізнесу, харчової індустрії та фінансового сектору зберуться у Києві, щоб:
- оцінити трансформацію глобальних зернових ринків;
- проаналізувати вплив кліматичних змін і безпекових ризиків;
- визначити, які стратегічні рішення дають Україні змогу зміцнити свої позиції у світовій конкуренції.
«Настав час подивитися на горизонт у 25 років і визначити місце України у глобальному аграрному ландшафті — з урахуванням геополітичного тиску, кліматичних змін, трансформації енергетики та нових правил світової торгівлі», — зазначає Катерина Конащук, партнерка Trend & Hedge Club та членкиня оргкомітету Grain Ukraine.
Серед спікерів Grain Ukraine 2026 — представники бізнесу, міжнародні експерти та урядовці, які визначають розвиток галузі:
- Олексій Соболєв, міністр економіки, довкілля та сільського господарства України;
- Андрій Ставніцер, співвласник порту TIS, засновник Superhumans;
- Євген Осіпов, генеральний директор «Кернел»;
- Георг фон Нолкен, генеральний директор Continental Farmers Group;
- Петр Крогман, власник компанії Agromino, президент Українсько-чеської торговельної палати;
- Сезар Соарес, засновник CAS Consultancy;
- Джонатан Грендж, партнер Sunstone Brokers;
- Бартош Печковський, власник та голова правління Frontier Logistics;
- Адомас Аудіцкас, заступник СЕО МХП з біоенергії;
- Таїр Мусаєв, СЕО Баришівської зернової компанії;
- Тарас Висоцький, заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України;
- Євген Дудка, засновник VILIA Group;
- Анна Лебединець, асоційована директорка, старша банкірка департаменту продовольства та агробізнесу ЄБРР;
- Володимир Меткий, засновник і CEO Tradex Agri Group;
- Юрій Красовський, директор з розвитку бізнесу ТОВ «Н`ЮНІТ»;
- Тарас Миколаєнко, виконавчий директор Української асоціації виробників біоетанолу «Укрбіоетанол»;
- Андрій Мойсєєнко, член правління АТ «Укрексімбанк;
- Кирило Мухомедзянов, керівник Проєкту IFC «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу»;
- Павло Притико, директор департаменту по роботі з середніми корпоративними клієнтами ПУМБ;
- Сергій Невський, провідний комерційний менеджер Delta Wilmar;
- Сергій Шульга, фінансовий директор Vitagro Group;
- Павло Фесюк, фінансовий директор групи компаній «АгроВіста» та інші.
Програма містить сім панельних дискусій, які розкривають ключові виклики галузі — від геополітики до нових економічних моделей:
- «Український бізнес та глобальний контекст: агросектор у перспективі 25 років». Модератор — Сезар Соарес, засновник CAS Consultancy;
- «До ЄС без ілюзій: як пройти складний шлях і залишитися конкурентоспроможними». Модераторка — Ольга Трофімцева, голова German-Ukrainian Agricultural Policy Dialogue («APD Україна»);
- «Українське агро під тиском: кінець дешевої моделі і новий зерновий порядок». Модераторка — Олена Нероба, партнерка Trend & Hedge Club, аналітик ADM;
- «Логістика під впливом геополітики: як подолати вразливість ланцюжків постачання». Модератор — Віктор Берестенко, президент Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ);
- «Чи стане агросектор ключовим гравцем на ринку біоенергетики України?». Модераторка — Оксана Просоленко, засновниця та CEO I.P.Cert;
- «Капітал, ризик, зростання: фінансування крізь невизначеність». Модераторка — Катерина Конащук, партнерка Trend&Hedge Club;
- «Коли зерна вже недостатньо: де агросектор шукатиме нову конкурентоспроможність?». Модератор — Костянтин Ткаченко, головний редактор Latifundist Media.
Загалом у конференції візьмуть участь понад 50 спікерів і більш ніж 500 представників агробізнесу.
У межах конференції діятиме виставкова зона, де будуть представлені логістичні компанії, постачальники обладнання для агровиробників та агропереробників, банки, юридичні та страхові компанії.
Нетворкінг залишається важливою частиною події: вечірня програма традиційно об’єднає учасників у неформальній атмосфері — цього року за участі гурту «Мертвий Півень».
Зареєструватися для участі у Grain Ukraine 2026 можна за посиланням: https://clipr.cc/CLw8y
Grain Ukraine — міжнародна галузева платформа, яка з 2016 року об’єднує ключових гравців аграрного ринку, фінансового сектору та технологічних компаній для обговорення трендів, стратегій розвитку та впровадження інновацій.
Організатор — IdeasFirst
Генеральний партнер — Укрексімбанк
Партнери — SD Capital та TIS
Контент-партнер — Trend & Hedge Club