Агрономія

Названо нове рішення проти лускокрилих шкідників у кукурудзі та соняшнику

Названо нове рішення проти лускокрилих шкідників у кукурудзі та соняшнику

Лускокрилі види шкідників – серйозний виклик: адже для їх контролю підходить не кожен інсектицид. Проблема потребує специфічних препаратів, які враховують біологічні особливості цієї групи шкідників. Тому в агросезоні – 2025 компанія Ukravit вивела на ринок і готова запропонувати аграріям рішення проти цієї проблеми.

«Глобальне підвищення температурного режиму останніх років сприяє збільшенню чисельності шкідників сільськогосподарських культур, зокрема й лускокрилих. Контроль останніх ускладнюється тим, що забезпечити його можна лише на окремих стадіях розвитку, коли шкідник перебуває на листку, й винятково відповідними діючими речовинами. Тому сьогодні, коли посіви кукурудзи заселяють  стебловий кукурудзяний метелик, бавовникова совка, лучний метелик та інші шкідники, аграріям стане в пригоді наша новинка 2025 року – інсектицид з унікальним механізмом дії Бельвін. Він містить нову для нашого продуктового портфелю діючу речовину – флубендіамід із хімічної групи діамідів (IRAC: група 28), яка ефективно контролює широкий спектр лускокрилих видів шкідників. Окрім кукурудзи, препарат зареєстрований для використання на соняшнику та ріпаку, а також може застосовуватись на плодових та овочевій групі, що робить його практично універсальним рішенням для контролю  лускокрилих шкідників сільськогосподарських культур».

– зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.

Характерні симптоми дії внаслідок застосування інсектициду Бельвін викликаються через активацію чутливих до ріанодину внутрішньоклітинних каналів вивільнення кальцію (ріанодинових рецепторів, RyR), внаслідок чого весь доступний кальцій повністю вивільняється. Через це після потрапляння діючої речовини личинки втрачають контроль над м’язами, а, відповідно, й рухливість і припиняють живлення, що призводить до повного паралічу та загибелі.

Препарат має низьку норму витрати й характеризується швидкою дією – ефект після застосування помітний вже через 1-2 год після обробки. На кукурудзі він ефективно контролює стеблового кукурудзяного метелика, бавовникову совку, лучного метелика, на ріпаку – капустяну міль, капустяну та підгризаючу совок, білана капустяного, ріпакового білана, на соняшнику – лучного метелика, бавовникову совку, інших лускокрилих. При цьому в рекомендованих нормах інсектицид безпечний для ентомофагів та комах-запилювачів.

Бельвін можливо вносити як класичними обприскувачами, так і за допомогою мультикоптерів.