Для саду з різних сортів яблук ефективніше вносити добрива моноскладниками

Власники фермерського господарства «Макосад» (Чернівецька область) зазвичай вносять добрива у сад за 4-6 тижнів до цвітіння, але не використовують єдиного рецепта для цього процесу, підходячи до нього диференційовано.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Владислав Макаренко, співвласник підприємства.
«Якщо потужна закладка – 40-50 кг/га аміачної селітри, якщо слабенька – 20-30 кг/га або взагалі не вносимо, – уточнив він. – Калій і фосфор закладаємо восени на основі аналізу грунту. Тут теж все індивідуально: є сорти, які вимагають більше, й ті, яким треба по мінімуму».
Раз на три роки господарство проводить аналіз грунту, води і листя у голландських спеціалістів. За рекомендації їхнього консультанта Петера ван Аркеля, добрива вносять моноскладниками.
«Це більш індивідуальний підхід, на відміну від того, як робили раніше, вносивши комплексні добрива та за основу брали середню норму азоту 40-50 кг/га, – пояснив Макаренко. – Тоді фосфор і калій неможливо підібрати індивідуально до кожної рослини відносно її потреб. Це універсальна формула, але вона не є досконалою, адже сорти різні, і підібрати для всіх єдиний рецепт неможливо. Протягом сезону азот ми потім корелюємо через фертигацію, виходячи з навантаження, періоду дозрівання та сорту, обмежуючи азот всередині літа».
Читайте також: Експерт розповів про особливості внесення кальцію в саду