Захист прапорцевого і підпрапорцевого листків від хвороб

Захист прапорцевого і підпрапорцевого листків від хвороб – важлива складова стратегії фунгіцидного захисту зернових культур. Тож сьогодні, коли погодні умови практично в усіх областях України сприяють поширенню у посівах хвороб, фахівці компанії Ukravit наголошують на важливості цього захисного заходу й радять обирати для його реалізації комплексні продукти, спрямовані на контроль максимально широкого спектра патогенів.
«Понад 40% майбутнього врожаю зернових культур формується за рахунок прапорцевого листка, близько 60% – за рахунок прапорцевого і підпрапорцевого листків, – зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – Саме тому так важливо подбати про їх належний захист від хвороб. Внаслідок ураження патогенами та пошкодження шкідниками продуктивна площина листової пластини зменшується, що призводить до порушення процесу фотосинтезу й, відповідно, негативно впливає на накопичення в листках асимілянтів. А це – пряма передумова погіршення якісних і кількісних показників майбутньої врожайності. Додатковий ризик полягає в тому, що непроконтрольовані своєчасно хвороби листового апарату надалі можуть інфікувати колос, спричиняючи ще більші збитки. Тож, щоб вберегтися від цих потенційних втрат, необхідно обов’язково подбати про контроль хвороб у фазі Т2».
Зважаючи на важливість цього захисного заходу, Олександр рекомендує обирати потужні комбіновані продукти із широким спектром дії та тривалим захисним періодом. І в агросезоні – 2025 у посівах більш посушливих регіонів, де є ураження септоріозом, піренофорозом, борошнистою росою та іншими хворобами, він радить віддати перевагу фунгіциду Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). Прохлораз володіє контактно-системними властивостями і зберігає активність всередині рослини, має профілактичну та викорінюючу дію. Тебуконазол – діюча речовина з хімічної групи триазоли швидко поглинається, переміщується акропетально та пригнічує синтез стеролів в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі, володіє системно-лікувальною дією. Ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол має набагато ширший ареал дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах.
Акула забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію й здатна контролювати збудників хвороб листя, що проявляють резистентність до бензимідазолів. А тривалий захисний ефект убезпечує рослини від інфікування в подальшому.