Штучний інтелект і аерогелі допоможуть нагодувати ще 2 млрд людей картоплею

До 2050 року завдяки новим технологіям зберігання картоплі можна буде прогодувати ще 2 мільярди людей. Сховища майбутнього скоротять втрати, зменшать викиди й кардинально підвищать ефективність однієї з ключових культур на планеті.
Про це йдеться в аналітичній статті Лукі Пітерсе, редактора Potato News Today з посиланням на дані FAO, Purdue та AgriTech.
Автор зазначає, що Інженери вже тестують фрактальні повітряні канали, які дають +25% кисню в сховищах, а також фазозмінні матеріали (PCM) й аерогелі, що зменшують пікове енергоспоживання на 40%. Штучний інтелект, своєю чергою, прогнозує гниття з точністю 98%.
Якщо втілити ці розробки у всіх країнах, то до середини століття 90% сховищ картоплі стануть «розумними» — це 325 млн тонн. Втрати знизяться до 10 млн тонн на рік (нині у десятки разів більше), а викиди CO₂ — до 50 млн тонн. Все це дозволить стабільно забезпечувати продовольством людство, яке до 2050 року зросте до 9,7 млрд осіб.
У 2023 році у світі виростили 359 млн тонн картоплі, що забезпечує 19% калорій у країнах, що розвиваються.
Лукі Пітерсе називає картоплю «невблаганною»: вона витримала посухи інків, ірландську фітофтору, а тепер отримає шанс на нове життя завдяки технологіям.
Читайте також: Фермери інвестують у овочесховища активніше, ніж холдинги