Овочі-Ягоди-Сад

Максимум автоматики у теплиці дають контрольованість процесів, – фермер

Максимум автоматики у теплиці дають контрольованість процесів, – фермер

Чим менше у вас людей у теплиці, які відповідають за певні процеси, тим краще ви зможете прогнозувати стабільність всього процесу.

Таку думку у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» висловлює Микола Мельник, засновник фермерського господарства «Мельник-Агро» (Хмельницька область).

«По-перше, для цього у теплиці треба поставити метеостанцію, – пише він. – Коли я починав, мене вчили: виходиш на вулицю і бачиш, що сонця багато, – відкриваєш теплицю, коли тобі холодно, – закриваєш. Ми попервах так і робили, а коли заклали перший гектар, найняли людину, яка весь день тільки те й робить, що відкриває та закриває теплицю. Проте траплялось і так, що він міг десь відійти на перерву, а на ділянці почався сильний вітер – і немає плівки на теплиці. У нас так шість разів теплицю зносило. Згодом мені це набридло, і я поставив автоматичну систему – стало набагато краще».

Коли виходить сонце, було б добре, щоб система ще й затемнювалася, продовжує аграрій. Тому у теплиці Мельник зробив автоматизацію відкривання-закривання та затіненння, а зимою використовує термоекрани, які захищають від холоду або навпаки, щоб скинути тепло.

«Був випадок, коли на дворі було -21°C, а у теплиці +30°C, а ми нічого не могли зробити, адже було дуже сонячно і дуже тепло всередині, – розповідає Мельник. – Так само теплиці мають подавати вам інформацію, коли треба включити опалення – ідеально, коли вони самі його включають та підігрівають, наскільки потрібно».

Читайте також: IT-шник з Тернопільщини створив розумну теплицю