На світових біржах триває катастрофічне падіння цін на ріпак та канолу
На світових біржах триває катастрофічне падіння цін на ріпак та канолу, викликане зниженням цін на соєву олію та намірами нової адміністрації США запровадити мито на канолу та олію з Канади.
Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.
Значна спекулятивна перекупленість ф’ючерсів зіткнулася з різкими розпродажами контрактів, викликаними можливим введенням мита.
Січневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі вчора впали ще на 2,6% до 565 CAD/т або 403 $/т (-14,3% починаючи з 15 листопада), що посилює тиск на котирування в ЄС.
Лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF вчора впали на 2,8% до 493 €/т або 520 $/т (-10% за 10 днів), що негативно вплине на європейських фермерів, які стримували продажі в очікуванні вищих цін.
В Україні більшість фермерів розпродала ріпак за високими цінами, тому зараз його запаси мінімальні.
Зниження цін на соєву олію також тисне на котирування на ріпак. Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 4,4% до 900 $/т (-11,2% з 15 листопада) через невизначеність з долею програми податкових пільг для виробників біопалива у США.
Трейдери побоюються, що адміністрація Трампа не збереже кредит на змішування біопалива у США, який має бути поновлений до початку січня 2025 р.
Біопаливна промисловість США є найбільшим покупцем канадської ріпакової олії, тому лобісти намагаються добитися звільнення канадської каноли від тарифного мита Трампа та зберегти податкові пільги на біопаливо, оскільки майже всі заводи по виробництву біопалива розташовані на протрампівському Середньому Заході США, а від скорочення переробки передусім постраждають фермери, які підтримали Трампа.
Можливо, ціни на ріпак та канолу зможе підтримати звіт Статистичного управління Канади, що вийде 5 грудня, якщо оцінку урожаю каноли в ньому знизять з вересневих 18,98 млн т до ринкової оцінки 17-18,5 млн т.
Раніше ф’ючерси на ріпак виросли до 3-річного максимуму.