Тваринництво

У 2023 році промислові свинарі збільшили середньодобові прирости тварин

У 2023 році промислові свинарі збільшили середньодобові прирости тварин

Для промислових виробників свинини 2023 рік запам’ятався не тільки посиленням викликів воєнного часу, а й підвищенням інвестиційної привабливості галузі. Як наслідок, активніше нарощувалися виробничі потужності, зокрема і завдяки притоку новачків.

Про це йдеться у бенчмаркінгу промислових свиногосподарств ‒ порівняльному зрізі виробничих і технологічних показників, який щорічно здійснює асоціація «Свинарі України» (АСУ).

Проте масштабування ‒ не єдине, чим переймалися українські свинарі торік, наголосили в  АСУ. Більшість проактивних операторів галузі розуміють, що робота над підвищенням ефективності виробництва та показників продуктивності завжди на часі незалежно від цінової кон’юнктури.

«За підсумками 2023 року спостерігаємо збільшення показників середньодобових приростів і на дорощуванні, й на відгодівлі, ‒ зазначили аналітики АСУ. ‒ Зокрема, середній рівень показника на дорощуванні додав більше ніж 6%, як порівняти з попереднім роком, у тому числі й завдяки істотному поліпшенню (більш ніж на 25%) мінімального показника вибірки».

Темпи приросту свиней на відгодівлі також демонстрували позитивну динаміку: з 538-1093 г на добу у 2022 році зросли до 681-1105 г на добу у 2023 році. Відповідно тварини швидше досягали забійної маси: 155-195 днів торік проти 158-220 днів у 2022 році.

«Так, якщо у рік повномасштабного вторгнення свиней у середньому реалізовували на забій масою 111,7 кг, то в 2023 році цей показник становив 114,5 кг», ‒ уточнили в АСУ.

Крім цього, вибірка 2023 року встановила новий максимум із кількості реалізованих свиней у розрахунку на свиноматку на рік серед господарств закритого типу: 36,6 голів. Це на 5% вище за попередньо досягнутий рівень, підкреслили аналітики галузевого об’єднання.

Як повідомлялося, чверть свинарів вбачають позитив у інтеграції галузі до ЄС.