Відкриття в генетиці картоплі дозволить ефективніше використовувати азот
Революційне дослідження під керівництвом дослідниці Саломе Прат з Центру досліджень сільськогосподарської геноміки (CRAG) в Іспанії виявило нове розуміння генетичних факторів, що впливають на ефективність використання азоту в картоплі.
Про це повідомляє Potato News Today.
Дослідження, опубліковане в журналі New Phytologist, визначає ген StCDF1 як вирішальний регулятор не тільки для бульбоутворення, але й для засвоєння азоту. Ця подвійна роль StCDF1 відкриває нові можливості для підвищення ефективності використання азоту картоплею, життєво важливою культурою для глобальної продовольчої безпеки.
Дослідження показало, що StCDF1 безпосередньо контролює експресію генів, які беруть участь у транспортуванні та асиміляції азоту, включаючи нітратредуктазу (StNR), яка відіграє ключову роль у зниженні нітратів.
При пригніченні StCDF1, дослідники помітили, що картопля може краще використовувати азот за умов з низьким вмістом азоту, що є проривом, який може призвести до більш стійких сільськогосподарських методів.
Саломе Прат підкреслила важливість цих знахідок, заявивши: «Новизна нашого дослідження полягає в розкритті подвійної ролі StCDF1 у регулюванні як шляхів утворення бульб, так і шляхів асиміляції азоту. Це розуміння відкриває нові генетичні та молекулярні цілі для покращення використання азоту в картоплі».
Наслідки цих висновків мають важливе значення для виведення кліматично-розумних сортів картоплі, які вимагають менше добрив, зберігаючи при цьому високі врожаї. Це відкриття є кроком до зменшення залежності сільського господарства від хімічних добрив і підвищення стійкості у вирощуванні картоплі, що має вирішальне значення для подолання викликів зміни клімату та зростання населення планети.
Читайте також: Назвали сорти картоплі, які потребують менше добрив