4 операції за дезінфекції дозволяють усунути 90% бактерій на свинофермі
Миття й дезінфекція ‒ надважливі умови запобігання хворобам поросят. Однак використання дезінфекційного засобу ще не дорівнює дезінфекції.
На цьому в своїй колонці на Аgrotimes наголошує технічний спеціаліст зі свинарства, лікар ветеринарної медицини (Польща) Матеуш Поровський.
«Так, під час дезінфекції необхідно виконати 4 основні операції, які дозволяють усунути 90% бактерій: сухе чищення, замочування, миття з мийним засобом, чищення й змивання. Зауважу, потрібно мити все, а не вибірково», ‒ підкреслює він.
Мийний засіб має надзвичайно важливе значення, адже в органічних забрудненнях, відходах – дуже багато жиру, а бактерії в поєднанні з жиром утворюють біоплівку, яка покриває решітки, поїлки, годівниці. І якщо біоплівку не змити, то деззасіб просто зіслизне з неї, отже, не матиме належного ефекту. Тварини, які заходять у таке приміщення, відразу заражаються.
«Дуже важливо уважно читати характеристики деззасобу, ‒ додає Матеуш Поровський. ‒ Є такі, що починають діяти за температури 17 °C. Узимку в наших приміщеннях 10 °C, а вода в крані 14 °C, тобто дезінфектант уже не працюватиме».
І ще один важливий момент ‒ концентрація засобу на 1 м2.
«Обов’язково слід дотримуватися зазначених витрат на одиницю площі, бо в іншому разі дезінфекція не дасть очікуваних результатів, ‒ зауважує Матеуш Поровський. ‒ До того ж слід пам’ятати, що патогенні організми набагато стійкіші до деззасобів, ніж непатогенні бактерії».