Тваринництво

Корми з високим умістом білка можуть бути ефективнішими в ранню фазу росту птиці

Додаткові амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (ВСАА), як-от ізолейцин і валін, дозволяють зменшити кількість сирого протеїну в раціоні, пише журнал «Наше птахівництво».

Три BCAA (лейцин, ізолейцин і валін) належать до незамінних амінокислот. На відміну від інших BCAA, валін ‒ обмежувальна амінокислота в кукурудзяно-соєвому раціоні, він більш сприйнятливий до антагонізму та ферментативної деградації, ніж ізолейцин, у відповідь на додавання лейцину в раціоні. Тому до раціону з низьким умістом протеїну слід додавати валін.

У результаті досліджень встановлено, що надмірні рівні лейцину та меншою мірою ізолейцину погіршують ріст курчат і використання інших BCAA. Тоді як надлишок валіну не має значного впливу на використання лейцину чи ізолейцину.

Інгредієнти корму, що входять до складу раціонів птиці, містять непропорційні рівні лейцину, як порівняти з іншими BCAA, що може спричинити дисбаланс у співвідношенні BCAA. Коли раціони з низьким рівнем протеїну складають, зменшуючи джерела білка та збільшуючи зернові з високим умістом лейцину, це підвищує ймовірність антагоністичної дії лейцину на інші BCAA. Високий рівень лейцину з дисбалансом інших амінокислот може посилити деградацію амінокислот і порушити нарощування м’язів у птиці.

Рецептури з високим умістом білка можуть бути ефективнішими в ранню фазу росту птиці, бо забезпечують вищу концентрацію лімітованих амінокислот. Так можна запобігти проблемам із дефіцитом засвоюваних амінокислот.

Але все ж високий рівень білка може не забезпечити належного використання BCAA, що постачається в низькій концентрації, або інших амінокислот, що в надлишку.

Є твердження, що дисбаланс BCAA в раціоні негативно впливає на продуктивність бройлерів. Проте високий рівень лейцину може не провокувати шкідливих наслідків антагонізму інших BCAA, якщо адекватний рівень протеїну досягається шляхом забезпечення мінімальної потреби в ізолейцині й валіні.

Як повідомлялося, надходження амінокислот із кормом позначається на рості й розвитку птиці.