В Україні активно вироблятимуть біометан після дозволу його експорту
Виробляти біометан в Україні буде вигідно після того, як дозволять його експортувати. Поки що це не дозволяє українське законодавство.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Георгій Гелетуха, голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації.
«Сьогодні експорт біометану з України неможливий через низку правових питань. Насамперед це новий для нас продукт, і митниця не може його оформити – це потребує зміни документації тощо. Друга причина полягає в тому, що під час війни існує заборона експорту природного газу. Тому потрібно виводити біометан з-під цієї заборони. Нині зареєстровано проєкт закону, який підтримав профільний комітет податкової політики й нині очікує на розгляд у першому читанні. Є всі підстави сподіватися, що його ухвалять до кінця року, і тоді ми очікуємо початок експорту біометану», – зазначив він.
За словами експерта, українські компанії поки що не виробляють біометан, тому що всередині країни немає сенсу реалізовувати його, зокрема через те, що це економічно не вигідно.
«Як тільки відкриється можливість експорту, його дуже активно почнуть виробляти», – підкреслив Георгій Гелетуха.
Читайте також: Розблокування експорту біометану забезпечить стабільний розвиток галузі в Україні