Агромаркет

Розблокування експорту біометану забезпечить стабільний розвиток галузі в Україні

Розблокування експорту біометану забезпечить стабільний розвиток галузі в Україні

ГК VITAGRO інвестувала 6 млн. євро в будівництво біометанового заводу і готова до експорту біометану в Європу. Проект генеруватиме 3 млн куб м біометану, а також мільйони грн податків в рік, надходження валютної виручки в Україну у воєнний період.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Окрім виробництва біометану завод планує отримувати органічні добрива: річний обсяг добрив складе понад 80 тис. тонн, що дасть змогу зменшити внесення мінеральних добрив на площі 1500 га і замістити імпорт мінеральних добрив.

Крім переробки відходів тваринництва та рослинництва, біометановий проєкт створює додану вартість, що диверсифікує аграрний бізнес та розширює експортні канали збуту для українських виробників.

Сьогодні виробничі потужності біометану в Україні складають 6 млн куб. м/рік — 3 млн куб. м/рік у ГК VITAGRO в Хмельницькій області та 3 млн куб. м/рік на заводі холдингу «Галс Агро» в Чернігівській області. Протягом 2024-2025 рр. планується відкриття до 10 нових об’єктів потужністю від 3 до 60 млн куб. м. Це додатково 500 тимчасових і 150 постійних робочих місць.

«Однак на шляху повноцінної реалізації проєкту стикаємося із проблемою неврегульованості зі сторони законодавства. Відсутність відповідного закону щодо розблокування експорту біометану призвело до закриття заводів та звільнення висококваліфікованих працівників. Така ситуація вже негативно вплинула на інші компанії, які планували інвестувати у цей ринок», – констатують у VITAGRO.

В компанії переконані: для того, щоб виправити негативні наслідки та забезпечити стабільний розвиток біометанової галузі в Україні необхідно негайно прийняти в другому читанні відповідний законодавчий документ (Проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану №9456). Це дозволить знову набрати працівників, які мають вже досвід будівництва і управління подібними проєктами, і створити умови для подальшого розвитку цієї перспективної галузі. 

Вирішення цієї проблеми важливо не лише для компаній, які вже інвестували у біометанові заводи, але й для усього агросектору та економіки країни в цілому.

«То ж, надіємося на підтримку галузі та якнайшвидше прийняття законопроєкту про розблокування експорту біометану найближчим часом», – зауважують в VITAGRO.

Відео від компанії VITAGRO дивіться тут.

Нагадаємо, Рада підтримала запровадження митного контролю біометану. Раніше ми писали, що в Україні побудують понад 30 біометанових заводів.