Сучасний агроном має знати не лише технологію вирощування культур, а й економіку, – думка
За нинішніх умов знатися на технології вирощування культур агрономові недостатньо. Він має знати також економіку виробництва.
Таку думку висловив агроном ПП «Західний Буг» Володимир Петрунів у ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт», що відбувся у Львові.
«Агроном має знати економіку, адже знання однієї технології вже недостатньо. Так уже працюють у всьому світі, і ми також до цього йдемо. Тому що наше завдання – не тільки виростити продукцію, а й отримати гроші, що в нинішній ситуації непросто», – зазначив Володимир Петрунів.
За його словами, торік у ПП «Західний Буг» збитковими були кукурудза на зерно, озимі пшениця і ріпак. І лише завдяки рентабельності сої та цукрових буряків вдалося покрити цей «мінус». Разом із тим кардинальних змін у структурі посівів не планують.
«Може бути невелика корекція щодо концепції сівозміни, як-от незначне збільшення площ посівів сої. А чи будемо ми сіяти кукурудзу? Звісно. Але наше завдання – максимально зменшити цей «мінус». Для цього треба вирахувати, де він найбільший, детально порахувати, з чого складається затратна частина, а з чого – прибуткова. Бо є речі, на які ми взагалі не можемо вплинути, а є витрати, які можна оптимізувати», – додав агроном.
Нагадаємо, завдяки внесенню органіки та вапнуванню «Західний Буг» покращує стан ґрунту.