Теплична суниця потребує зимового холоду, – консультантка
Дослідження науковців довели, що у рослин, які не отримали достатньо холодних годин, дрібніші ягоди, гірша якість пилку і більший відсоток деформованих плодів. Спостерігається відставання в рості рослин, розвивається менше суцвіть.
Про це Ірина Кобринець, консультантка з ягідництва пише на своїй сторінці у Фейсбук.
Вона пояснює, що холодні години – це години з температурою від -2⁰С до +5⁰С. Це досить усереднені значення. Найефективнішими холодними годинами є години з температурою від -2⁰С до +2⁰С.
«Але й зимові температури від +5⁰С до +10⁰С теж для рослин краще, ніж нічого», – зазначає консультантка.
Вона зауважує, що для кожного сорту визначений свій рівень необхідних для рослин холодних годин.
«Так, сорт Клері потребує 1400 годин холоду, деяким сортам вистачає 500-800, а деяким потрібно до 1800 холодних годин для того, щоб вони отримали навесні хороший старт і тішили нас своїм урожаєм», – наводить дані спеціалістка.
Постачальники саджанців та селекціонери можуть детально проінформувати про вимоги кожного сорту. Інформацію про тривалість тих чи інших температурних періодів можна отримати із звичайних сучасних метеостанцій.
«Всім, хто вирощує у відкритому грунті, практично нема про що хвилюватися, до весни ще буде достатньо холодів. А от тим, хто працює в закритому грунті, потрібно добре рахувати холодні години, щоб не почати зігрівати свої теплиці надто рано, якщо рослини в них зимують», – попереджає Ірина Кобринець.
Читайте також: Дорадниця розповіла як боротися з хворобами і шкідниками полуниць