Ріпаковий пильщик заселяє до 53% обстежених посівів ріпаку на Дніпропетровщині
На посівах озимого ріпаку Дніпропетровщини розпочалось відродження несправжніх гусениць ріпакового пильщика. Ним заселено 53% обстежених площ та 2% рослин за середньої чисельності 2 екз./росл. Усі несправжні гусениці – І віку.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.
Білокрилка виявлена на 38% обстежених площ посівів ріпаку за середньої чисельності 2 екз./лист, максимально – 5 при заселенні 12% рослин.
На початку ІІ декади вересня спостерігався поодинокий літ метеликів та шкодочинність гусениць ріпакового білана на посівах озимого ріпаку. У радіусі 25 м налічено у середньому 1 метелика. Гусеницями заселено 41% обстежених площ посівів за середньої чисельності 1 гус./рослину, максимально – 2 при заселенні 1% рослин. За віковим складом гусениці І віку становлять 65%, ІІ – 35%.
На посівах озимого ріпаку виявлена поява ріпакового листоїда. Після додаткового живлення шкідник відкладатиме яйця, що і залишаться на зимівлю.
Хрестоцвіті блішки шкодять на посівах озимого ріпаку. Заселені всі обстежені площі за середньої чисельності 0,3 екз./м2, максимально – 2. Пошкоджено близько 3% рослин, максимально – 6% у слабкому ступені.
Триває відкладання яєць хлібної жужелиці на падалиці озимої пшениці. Середня чисельність складає 0,2 екз./м2, максимально – 3.
Клоп шкідлива черепашка заселяє 65% обстежених лісосмуг. Середня чисельність складає 0,2 екз./ м2, максимально – 4.
Раніше повідіомлялося про ефективний захист посівів озимого ріпаку.