Україна, попри війну, покращує позиції на світовому ринку яблук
Українські виробники яблук показали живучість і за сприятливої кон’юнктури посіли тверде місце на світовому ринку. Проте, якщо додати чи прибрати таку державу як Україна зі світового обороту яблук чи подвоїти її частку, це не надто вплине на головні тренди цього ринку.
Таку думку в журналі «Садівництво по-українськи» висловлює Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit.
«Якщо в сезон потрапити на один із оптових ринків у будь-якій країні, то дуже не в багатьох ви знайдете український продукт», – ілюструє він цю тезу. – Безумовно, Україна впливає на ціни, але я дуже обережно оцінював би її вплив на світовий ринок».
Наприклад, сорту Роял Гала вся Україна експортує близько кількох десятків тисяч тонн на рік, тоді як лише один відомий виробник в Австрії агрегатує 9 тис. тонн на одному холодильнику. У Польщі середній виробник може дати 3–5 тис. тонн на одному холодильнику в Україні це поки що неможливо.
«Але дуже тішить, що у воєнний рік виробництво яблук у нас відбувається під позитивним знаком, – каже Гуржій. – це завдяки тому, що українці живучі та й кон’юнктура так склалася. Україна все ж таки посідає своє тверде місце на світовому ринку яблук, і в неї на цьому місці є постійне зростання».
Читайте також: Названо найпрактичніший сорт яблук для експорту