Генетичний прогрес ВРХ пришвидшують завдяки методам біотехнології відтворення
Для ефективної реалізації генетичного потенціалу великої рогатої худоби важливо не лише отримати молодняк із високим генетичним потенціалом, а й правильно його виростити.
На цьому наголосив консультант із розведення та відтворення ВРХ Валерій Лотоцький у своїй колонці на Аgrotimes.
«Збільшення середньодобових приростів до двомісячного віку на 1 г підвищує надій за першу лактацію на 4 кг, – зазначив він. – Тобто якщо господарство має прирости на рівні 750 г, а покращить програму вирощування і досягне показника в 1 кг, надій первісток збільшиться на 1 тонну молока».
Сучасні методи біотехнології відтворення дають змогу значно пришвидшити генетичний прогрес стада.
«Так, використання геномної оцінки дає розуміння перспектив вирощування ремонтного молодняку вже у віці кількох місяців: які тварини будуть прибутковими, які схильні до захворювань, – наголосив Валерій Лотоцький. – Якщо господарство має достатньо тварин для відбору, можна значно прискорити прогрес стада та забезпечити його однорідність».
Якщо до розведення допускати найкращих корів і підбирати цінних бугаїв, потомство завжди буде ефективнішим. Покращення генетичного потенціалу тварин – тривалий, але надзвичайно прибутковий процес, переконаний експерт.
Як повідомлялося, «Ольвія» поповнює молочну ферму власним і придбаним молодняком ВРХ.