Овочі-Ягоди-Сад

Забагато джмелів шкодять врожайності садів та ягідників

Забагато джмелів шкодять врожайності садів та ягідників

Велика кількість джмелиних вуликів на плодово-ягідній плантації може привести до так званої втоми квітів та в результаті знизити якість запилення.

Про це у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» попереджає Моніка Беняш, консультантка з плодових та ягідних культур, викладачка Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща).

«Джміль дуже великий, і якщо їх забагато і вони по декілька разів вдаряться у квітку, то можуть її пошкодити, – пояснює вона. – Ми рекомендуємо 4-5 вуликів на два гнізда кожний на один гектар, але якщо у нас є вулики на три гнізда, їх знадобиться трошки менше. Деякі перераховують цей показник на кількість особин у вулику. У якісній джмелиній сім’ї має бути близько 600 особин. 350 особин – це ще більш-менш нормальна сім’я, яка теж може ефективно працювати. Тому коли ви купляєте вулик, треба спитати, скільки робітниць є у ньому».

До того ж, використання джемлів – зовсім не дешеве рішення. Особливо, якщо врахувати, що один такий вулик – це інвестиція лише на один рік – робітниці вмирають, і дуже часто у вулику немає матки, яка зимує окремо.

Читайте також: Лохину в теплиці найефективніше запилювали джмелі