Чому важливо контролювати Mycoplasma hyopneumoniae у свиней
Захворювання свиней на Mycoplasma hyopneumoniae контролюють кількома методами, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Насамперед оптимізація методів керування й умов утримання в стаді. До них належать виробництво за принципом «усе зайнято – все вільно» (AIAO), обмежувальні чинники, що можуть дестабілізувати імунітет стада, виконання норм площі утримання, профілактика супутніх хвороб дихальних шляхів, а також створення оптимальних мікрокліматичних умов.
Нарешті широко застосовують комерційні бактерини для контролю M. hyopneumoniae інфекції. Основний ефект від вакцини – зниження клінічних проявів захворювання, ураження легень, застосування лікарських препаратів, а також поліпшення продуктивності тварин. Бактерини забезпечують частковий захист і не запобігають колонізації організму M. hyopneumoniae.
Різноманітні стратегії вакцинації застосовують залежно від типу стада, системи виробництва й методів менеджменту, характеру проявів інфекції та вибору виробників. Викорінення інфекції на рівні стада залежно від віку сегрегації та медикації можливе, але є постійний ризик реінфекції.
M. hyopneumoniae – первинний агент ензоотичної пневмонії – хронічного респіраторного захворювання свиней. Інфекцію вкрай важко виділити через повільне зростання та ріст інших мікоплазм. Мікроорганізм насамперед виявляють на слизових оболонках трахеї, бронхів, бронхіол.
Прикріплення M. hyopneumoniae до війок епітелію – основна передумова початку інфекції. Таким чином, M. hyopneumoniae підвищує чутливість тварин до інших численних патогенів, бактерій, паразитів і вірусів.
Як повідомлялося, еперитрозооноз спричиняє у свиней відставання у рості та розвитку.