Тваринництво

Еперитрозооноз спричиняє у свиней відставання у рості та розвитку

Еперитрозооноз свиней – інфекційна хвороба, що завдає значних збитків. Вона спричиняє анемію, висипи на шкірі, некрози вушних раковин, відставання у рості та розвитку у свиней усіх вікових груп.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Уражуються органи кровотворення, що негативно впливає на імунологічний стан тварини та сприяє розвитку й формуванню в стаді стійких вірусно-бактеріальних асоціацій. Зростають захворюваність, смертність поросят у підсисний період, у групах відлучення й  дорощування, а також конверсія корму й витрати на ветеринарно-санітарні заходи.

Збудник еперитрозоонозу свиней – Mycoplasma suis – ушкоджує мембрани еритроцитів, через що вони руйнуються, розвивається анемія, пошкоджується епітелій кровоносних судин.

Хвороба має мінливий перебіг. Найхарактерніший клінічний прояв наявності в стаді збудника еперитрозоонозу – анемічні, з блідою шкірою й слизовими оболонками сисуни в окремих гніздах серед новонароджених поросят до 5-денного віку. Вони надто виділяються на тлі здорових поросят у гнізді.

Це пов’язано з внутрішньоутробним ураженням мікоплазмою органів кровотворення плода. Такі поросята апатичні. Іноді в них короткочасно підвищується температура тіла до +42,5 °С, спостерігається блідість шкіри, незважаючи на застосування препаратів заліза, поодинокі випадки жовтухи.

Через кілька діб симптоми зникають, але поросята відстають у рості. Клінічні ознаки можуть не спостерігатися в усіх поросят посліду.

Нагадаємо, торік в Україні було збережено епізоотичне благополуччя.