Волинський фермер розвінчав міфи про морозостійкість та недовговічність персика
Серед садівників існує міф про низьку морозостійкість персика та недовговічність цих дерев. Проте квіти персика витримують ніжчі температури, ніж яблуні, груші та сливи. А
за належного догляду персик плодоносить 30 років і більше років.
Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» пише Сергій Шевчук, кервник ОСГ «Сад весни», Волинська область.
Він нагадав, що персик належить до сімейства розоцвітих, підродини сливових. Найближчий його родич — слива в Україні є однією з найпоширеніших кісточкових культур, прекрасно росте й плодоносить.
«Дослідженнями встановлено, що квіткові бруньки яблуні, що розпускаються, гинуть за 4-годинної дії температури –8 °C, букетні — за –4…–6 °C, а самі квітки — за –3…–4 °C. Натомість квітки персика й абрикоса, що тільки розкрилися, витримують нижчу температуру, ніж квітки яблуні, груші, вишні та сливи», – зазначив фермер.
Також зазначив, що персик — культура, що вдячно відгукується на хороший догляд. Без догляду персиковий сад має на жалюгідне існування та приречений на загибель.
«Персик у наших умовах дуже швидко нарощує вегетативну масу, дає щедрі перші 4–5 кг урожаю і потім зазвичай гине. Чому? Без обрізування дерево всі свої сили витрачає на утворення плодів (насіння — це продовження роду), а щорічні прирости не перевищують 10–15 см, вони слабо визрівають і взимку навіть за незначного пониження температури гинуть. Дерево несе на собі непідйомний урожай, слабшає, його добивають шкідники і хвороби, й гине», – зазначив Сергій Шевчук.
Читайте також: Дослідниця порадила, як спрямувати енергію персика на врожай