Овочі-Ягоди-Сад

Випробувач виростив якісний персик з кісточки

Випробувач виростив якісний персик з кісточки
Персик Хасанський клон Железова

Садівники Сумської областi провели випробування щодо вирощування кореневласних персиків сорту Хасанський та дійшли висновку що вони мають більший потенціал урожайності, тому що їм не робиться рана при щепленні. 

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Валерiй Салiй, садiвник-аматор з цієї області, який безпосередньо займається вирощуванням цього сорту персика.

«Якщо закладати сад шляхом посадки кісточки, що проросла, відразу на постійне місце в саду, це дозволяє зменшити витрати на придбання посадкового матеріалу, обмежившись вартістю кісточок, зменшує витрати на полив у майбутньому і сильно підвищить здоров’я дерева», – сказав садівник. 

За допомогою центрального стрижневого кореня персик завжди буде мати доступ до води, пояснює він, а посадка на пагорб за методикою селекціонера Валерія Железова підвищить довговічність саду.

Вирощування без щеплень є особливістю персика Хасанського. При цьому маса, якість та смак плодів завжди будуть схожі між сіянцем та щепленим саджанцем. Цей клон персика є скороплідним і при вирощуванні з кісточки дає перший урожай на третій рік. Щеплення саджанців прискорює плодоношення.

Читайте також: Українці адаптували найморозостійкіший персик