Як підготувати ґрунт до сівби кукурудзи
Основним завданням передпосівного обробітку ґрунту перед сівбою кукурудзи є збереження вологи в ґрунті, очищення від бур’янів, створення сприятливих умов для проростання насіння й одержання своєчасних сходів. Загальноприйнятим обов’язковим заходом є ранньовесняне боронування та вирівнювання поверхні фізично стиглого ґрунту за допомогою важких борін і волокушвирівнювачів, які рухаються по полю під кутом 45° до напрямку оранки, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Після появи сходів бур’янів здійснюють першу культивацію на глибину 10-12 см. Другу хвилю пророслих бур’янів знищують передпосівним обробітком на глибину загортання насіння: на 4-6 см – на важких і на 6-8 см – на легких ґрунтах.
Якщо періоди сівби пізніші, здійснюють 2-3 культивації, знищуючи нові хвилі пророслих бур’янів. Розрив у часі між передпосівним обробітком і сівбою має бути мінімальним – не більше як пів години.
Для одержання гарантованих дружних сходів кукурудзи надзвичайно важливим є наявність продуктивної вологи в посівному шарі ґрунту. Запаси продуктивної вологи під час сівби культури у шарі 0-10 см вважаються задовільними на рівні 9-13 мм, добрими – 14-15 мм і більше.
Середня непродуктивна втрата вологи внаслідок випаровування з посівного шару ґрунту в разі запізнення із сівбою становить у Лісостепу близько 1,0 м³/га, у Степу – 1,3 м³/га води на добу.
Раніше повідомлялося, яка оптимальна густота стояння рослин кукурудзи для різних кліматичних зон.