Техніка

ПСП «Колос» оптимізувало виробництво з причіпним подрібнювачем соломи

Для правильного функціонування травної системи корів, у корм треба вводити грубі компоненти, сіно й солому. Але важливо правильно їх подрібнити. ПСП «Колос» використовує для цього новенький причіпний подрібнювач соломи та сіна Demi-mix, що придбали пів року тому.

Про це розповідає начальник цеху тваринництва у ПСП «Колос» Юрій Мудрик, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Цей подрібнювач обладнано фрезою та дисковим ротором, що забезпечує швидке подрібнення, через встановлене решето виходить рівномірна фракція. Керує технікою тракторист із кабіни трактора за допомогою електронного пульта. У господарстві подрібнювач агрегатують із 300-сильним трактором, хоч він може працювати й у парі з трактором потужністю від 80 к. с., починаючи від звичайного МТЗ.

«Нині всі ферми – і в Україні, і за кордоном купують подрібнювачі, – каже Юрій Мудрик. – Дехто купує стаціонарну соломорізку, але врешті-решт приходить до того, щоб купити причіпу. Тому що це зручно й більш економно. Бо до стаціонарного подрібнювача треба підтягувати потужне джерело енергії, щоб якісно подрібнити солому чи сіно. Це тільки здається, що їх легко подрібнювати. На стаціонарному подрібнювачі фактично цілий день повинні працювати дві-три людини, постійно закидаючи в нього тюки. І всеодно продуктивність буде не та. Натомість на цій причіпній соломорізці ми можемо працювати в будь-якому місці, а щодо продуктивності судіть самі: ми за 2,5 год насікли 92 тюки сіна вагою 160 кг кожен і 40 тюків соломи. Тобто 15 і 6,5 т відповідно. І це разом із подачею тюків і розрізанням шпагату на них. Це колосальна потужність. Нам цих 2,5 год роботи трактора вистачає на 7 днів повноцінної годівлі корів, а ми немало даємо сіна та соломи – на дійну корову по 4 кг щодня», – розповідає Юрій Мудрик.

Нагадаємо, кормозмішувачі «Демі-мікс» відзначаються доступністю та високою рентабельністю.