Покращуючи міцність скелета курки, можна поліпшити й показники несучості
Курка-несучка з міцним здоров’ям має хороший загальний стан та високу імунокомпетентність. Вона швидше одужує після хвороб, відновлюється після стресів, що важливо з огляду на те, що її організм витрачає життєву енергію на ріст і виробництво яєць протягом усього життя.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Закладання основ для здорової птиці особливо важливо на ранньому етапі її життя за впровадження програми вакцинації. Залежно від регіону, де розташовано господарство, птиця може загалом отримати до 10 видів вакцин. Щоб організм курки адекватно реагував на вакцинацію, її імунна система повинна бути міцною. Без належної імунної відповіді в організмі птиці не зможуть вироблятися необхідні антитіла для захисту від хвороб.
Створення міцного скелета та мозкової кістки на ранньому етапі життя курчати має вирішальне значення для несучок з двох причин. Якщо у віці 15 тижнів у птиці буде недостатньо сформована кісткова маса, у неї можуть виникати переломи на етапі яйцекладки.
Інша причина полягає в тому, що здоров’я скелета безпосередньо пов’язано з якістю яєчної шкаралупи. Кальцій із кісток курки відкладається в яєчній шкаралупі, тому якщо скелет не міцний, яєчна шкаралупа також буде низької якості.
Тривалість несучості безпосередньо впливає на рентабельність яєчного виробництва. Підтримання максимального рівня продуктивності птиці протягом декількох тижнів важливіше за досягнення очікуваного піка продуктивності для кожної генетичної лінії. При цьому необхідно ще зберігати чудову якість яєчної шкаралупи.
Покращуючи стан здоров’я курей, зокрема міцність скелета, можна поліпшити й показники несучості.
Нагадаємо, на якість шкаралупи яєць впливає і час роздавання кормів несучкам.