Груша, щепена на айві росте на засолених та ущільнених ґрунтах
Кісточкові за несприятливих ґрунтових умов не гинуть одразу, а кілька років хворіють. Проте, щеплена на айві груша переносить близьке залягання ґрунтових вод, засоленість та ущільнення ґрунту.
Про це Євгеній Предченко, агроном-аналітик зазначає у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи».
Він зауважує, що у степових рівнинних зонах, яким властиво недостатнє зволоження, на мікрозниженнях рельєфу формуються різновиди засолених ґрунтів. У таких місцях капілярна кайма виходить на поверхню (к. к. — шар ґрунту, розташований безпосередньо над водоносним горизонтом, капілярна волога у цьому шарі є гідравлічно пов’язаною із водоносним горизонтом), що більшістю призводить до загибелі дерев.
«Рівень підґрунтових вод у саду яблуні не повинен бути вищим за 2–2,5 м. Особливо шкідливими для культури є застійні води на глибині до 1,5 м», – наголошує експерт.
Він пояснює, що яблуні, як і інші плодові, за несприятливих ґрунтових умов ніколи не гинуть відразу, а спочатку кілька років хворіють. Вимоги груші до ґрунтових умов схожі із яблунею. Груша, щеплена на сіянцях груші, вибаглива до вологи, чутлива до засолення й не виносить близького залягання ґрунтових вод. А от щеплена на айві може добре рости на слабко засолених ґрунтах із близьким заляганням ґрунтових вод. Груша на айві росте і на ущільнених ґрунтах.
Читайте також: Грушевий сад можна організувати на ділянці з неглибоким рівнем підґрунтових вод