Посаджені яблуні обрізають навесні
Ями для яблуні слід копати восени, заправляють перегноєм та мінеральними добривами, саджанці перед садінням замочують. А обрізають їх навесні, незалежно від пори садіння.
Такі поради в журналі «Садівництво по-українськи» дає Олександр Андращук, керівник садово-дизайнерського центру Shoni.
Експерт радить ями під яблуні копати восени, незалежно від часу садіння, але не пізніше ніж за місяць до посадки. Діаметр ям 60–80 см, глибина — 60–70 см. Копають їх ямокопачами, що мають бур.
Щоб дерева добре прижилися і росли, ями заправляють перегноєм і мінеральними добривами. В одну яму вносять 8–10 кг перегною чи повне мінеральне добриво з розрахунку 120–150 г суперфосфату, 80–100 г аміачної селітри і 70–75 г калійної солі. Добрива старанно перемішують із землею, ґрунт добре ущільнюють і роблять лунку для поливу — таку, щоб туди помістилося не менше ніж 30–40 л води.
«Перед садінням рослини бажано замочити у воді на 4–24 год — для відновлення втраченої вологи, — зазначає Олександр Андращук. — Навіть якщо саджанці зі шкілки викопували бережно, вони усе одно втратили частину коренів й баланс між коренями та гілками у них порушено».
Тому після перенесення в сад деревця слід обрізати. Це роблять лише навесні, не залежно від того, яким був строк садіння — осіннім чи весняним. Восени рослини не ріжуть, бо у такому разі вони недоотримають поживні речовини, що містяться у видалених гілках. Також, якщо з якихось причин осіннє садіння запізнене, й відразу після нього почалися холоди, місця зрізів підмерзатимуть.
Читайте також: Побілку плодових дерев поновлюють у січні-лютому