Агрономія

Правильний вибір протруйників істотно скорочує витрати на захист посівів

Деякі нові діючі речовини у складі фунгіцидних препаратів справляють позитивний фізіологічний ефект на рослини, виступаючи у ролі стимуляторів. Це слід ураховувати на етапі вибору препаратів. Відповідно, грамотне поєднання інсектицидного та фунгіцидного протруйників забезпечать нормальний початковий розвиток рослин, навіть за умов вимушено збідненого агрофону, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Надалі ж – за дотримання всіх перелічених вище умов – доведеться витрачати істотно нижчі кошти на захист посівів від шкідників і хвороб.

«Окремої уваги заслуговує якість самої обробки насіння. Наївно було б сподіватися, що в разі, якщо ми придбаємо дорогі протруйники й засиплемо їх разом із насінням до бетономішалки, покрутивши там пару хвилин, то отримаємо бажаний результат. Утім, ефективність такої обробки може становити 30, 50, нехай 75%, але не 90 і 100%», – ідеться в повідомленні.

Важливо, щоб насінина була повністю вкрити чи просякнута препаратом, щоб у шкідника чи збудника хвороби не було жодного шансу «відгризти» собі шматочок чи потрапити всередину.

Інакше більша частина коштів на препарат буде витрачена намарне. Відповідно, маємо або самостійно налагодити протруювання насіння заводського рівня або ж віддати виконання цієї процедури тим, хто це зробить гарантовано якісно.

Раніше повідомлялося, на чому не можна економити в протруюванні насіння.