Агрономія

На чому не можна економити в протруюванні насіння

комплексні протруйники

На фунгіцидному протруйнику для посівного матеріалу в жодному разі не можна економити, адже якщо збудник хвороби потрапить на рослину, то нічим хорошим це не закінчиться. Навіть якщо згодом застосовувати препарати з потужною лікувальною дією. Тому за браку коштів краще відмовитися від частини міндобрив, але не від фунгіцидного оброблення насіння, журнал The Ukrainian Farmer.

Є тільки один виняток – це поля, розташовані в посушливих регіонах України, де чітко витримувалася сівозміна впродовж останніх років. Та поля з гарантовано здоровим агрофоном в інших регіонах України. Тоді ще можна сподіватися, що якісь можливі проблеми із хворобами росин можна буде «погасити» разовим унесенням фунгіциду.

Проте таких полів в Україні небагато. Тому на додачу до вибору якісного посівного матеріалу та якісно проведеної сівби слід обов’язково використовувати не менш якісний фунгіцидний протруйник. Ті перші 30-40 днів, протягом яких рослини будуть захищені від хвороб, можуть стати вирішальними для всього циклу вирощування культури.

Причому потрібно обирати не одно-, а два- чи трикомпонентні препарати й стежити, щоб ці діючі речовини були зорієнтовані на захист від хвороб, поширених у конкретному регіоні. Це надзвичайно важливо, бо іноді фермери обирають справді хороші препарати, що захищають рослини не від тих хвороб, які загрожують посівам передусім.

Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність протруювання насіння.