Серпневі опади не сприяли насиченню вологою, – інститут Таїрова
На метеорологічному посту при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» сума температур серпня була вищою багаторічних показників, опади впродовж серпня розподілялися нерівномірно, як по території, так і за часом. Проте опади за характером були зливовими, тому істотно не поповнили запаси продуктивної вологи.
Про це йдеться у довідці ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» про стан виноградних насаджень на 1 вересня 2022 року.
«Погода на півдні України впродовж серпня була жаркою, місцями зі значними опадами, – йдеться у документі. – Середньомісячна температура повітря становила 26–28⁰С, максимальні температури повітря досягали 34–39⁰С, мінімальні опускалися до 19–20⁰С, в Ужгороді до 13⁰С. За даними спостережень на метеорологічному посту при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» сума температур повітря, стійко вища від +10⁰С, на 31 серпня становила 2935⁰С, що вище середніх багаторічних значень на 400⁰С. Опади впродовж серпня розподілялися нерівномірно, як по території, так і за часом. Їхня кількість склала від 17 до 34 мм, а на території ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» цей показник склав 66 мм або 187 % норми»
Зауважується, що опади за характером були зливовими, тому істотно не поповнили запаси продуктивної вологи. При системі обробітку ґрунту за типом чорного пару його вологість на кінець серпня варіює у 1 м шару від 56 до 66% НВ.
«У зв’язку з посушливими умовами, з метою збереження і ефективного використання вологи, на виноградних насадженнях слід провести останню у поточному вегетаційному періоді культивацію на глибину не більше 6–8 см», – радять в інституті Таїрова.
Читайте також: Винороби Одещини розпочали збір винограду