Тваринництво

Вологість силосної сировини впливає на популяцію епіфітних мікробів

Вологість силосної сировини впливає на популяцію епіфітних мікробів

Молочнокислі бактерії силосного інокулянта краще конкурують з епіфітними молочнокислими бактеріями за нижчої вологості фуражу.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.        

Згідно з нещодавнім дослідженням університету Делавар, ефективність силосних інокулянтів залежить від біологічних процесів, на які впливає взаємодія з навколишнім середовищем.

Молочнокислі бактерії ферментують розчинні вуглеводи в анаеробних (безкисневих) умовах і продукують молочну кислоту. Це – дуже сильна кислота, тому вона знижує рН і пригнічує мікробний ріст. Завдяки цьому процесу, забезпечується зберігання (консервування) фуражних кормів.

Молочнокислі бактерії у силосі мають різне походження: з інокулянта та/або епіфітні молочнокислі бактерії культури злаку. Останні присутні на рослині, незалежно від застосування силосного інокулянта. Під час застосування силосного інокулянта епіфітні молочнокислі бактерії конкурують з його молочнокислими бактеріями.

Дослідники дійшли висновку, що вологість сировини впливає на популяцію епіфітних мікробів. Зокрема, при оцінюванні силосу на 60-й день після заготівлі було встановлено, що ефективність силосного інокулянта щодо поліпшення аеробної стабільності була вищою для кукурудзи з меншою концентрацією вологості (61%), як порівняти з кукурудзою, яку зібрали з більшою вологістю (68%).