Тваринництво

Інкубаційні яйця дезинфікують ультрафіолетом

Інкубаційні яйця дезинфікують ультрафіолетом

Дезінфекцію інкубаційних яєць ефективно здійснювати парами формальдегіду в поєднанні з обробленням ультрафіолетовими променями.

Про це в статті в журналі «Наше Птахівництво» пише Наталія Прокудіна, кандидатка ветеринарних наук, незалежна експертка з інкубації яєць та ембріональної патології сільськогосподарської птиці.

Найсильніший бактерицидний ефект мають короткохвильові ультрафіолетові промені області С, які використовують під час санації повітря птахівничих приміщень. Але відомий і їхній негативний вплив на організм тварин, зазначає спеціалістка.

«За поглинання вітаміном В3 випромінення з довжиною хвилі 265 нм і коротше відбувається перетворення його у шкідливі для організму токсини — супрастерин та токсистерин. Таким чином, наявність у спектрів ультрафіолетового випромінення коротких хвиль сприяє тому, що деяка частина вітаміну В3 руйнується», – попереджає вона. 

Наталія Прокудіна зазначає, що нині для опромінення інкубаційних яєць застосовують переносні або стаціонарні ртутно-кварцові лампи.

«Вважається, що дезінфекцію інкубаційних яєць ефективно здійснювати парами формальдегіду в поєднанні з обробленням ультрафіолетовими променями. Крім того, встановлено, що УФ-опромінення гальмує або навіть запобігає розвитку мікрофлори, яка спричиняє псування яєць за зберігання», – наголошує експертка.

Проте вона зауважує, що ультрафіолетовим опроміненням та бактерицидними лампами користуються рідко у пташниках, бо їхня еритемна активність в умовах високої запиленості повітря швидко знижується.

«Протягом одного року виробничого використання понад 80% ламп виходять із ладу. Вони швидко вкриваються шаром жирного пилу, який складно змивається, що не дає змогу системно обслуговувати їх, особливо за умов монтування під стелею», – наголошує експертка.

Читайте також: Ефірні олії показали ефективність у дезінфекції інкубаційних яєць