Тваринництво

Ефірні олії показали ефективність у дезінфекції інкубаційних яєць

Ефірні олії показали ефективність у дезінфекції інкубаційних яєць

Газоподібний формалін, який використовують для дезінфекції інкубаційних яєць, має певні загрози для життя людей та тварин/птахів. Тому збільшується кількість досліджень щодо встановлення безпечних природних поєднань, які мають дезінфекційні властивості, зокрема ефірні олії. 

Про це в статті в журналі «Наше Птахівництво» пише Наталія Прокудіна, кандидатка ветеринарних наук, незалежна експертка з інкубації яєць та ембріональної патології сільськогосподарської птиці.

«Спираючись на дослідження бразильських науковців, можна припустити, що ефірні олії можуть бути використані як дезінфекційні засоби інкубаційних яєць, – зазначає авторка. – Дослідники встановили, що яйця, продезінфіковані за допомогою ефірних олій (орегано, лимонграс, мирт, імбир, тмин, чебрець та їхні поєднання) мають значне зниження загальної кількості аеробних мезофільних бактерій (до 80,77%) та мікроскопічних грибів (до 69,33%) на шкаралупі. При цьому показники виводимості значно покращилися — до 12,59%».

Вона застерігає, що для отримання позитивних результатів від застосування ефірних олій слід враховувати нанесення та концентрацію дезінфекційного засобу, що природно тягне за собою проведення додаткових досліджень.

Читайте також: До чого призводить недогрів у перші дні інкубації