Вапнування окуповується в перший рік
Витрати на разове повноцінне вапнування окуповуються переважно вже у перший рік, а наступні 5–7 років отримують прибуток, від 5 до 9 ц/га у зернових одиницях.
Про це в статті в журналі The Ukrainian Farmer зазначає Броніслав Котвицький, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-дорадник з агрохімії.
«Більшість господарників уносять під однакову сільськогосподарську культуру одні й ті самі дози та форми мінеральних добрив. А німецькі вчені довели, що за такого підходу фермер вгадує лише у 10–20% випадків», – зазначає дорадник.
На його думку, аграрії також застосовують неоптимальні дози добрив та їх співвідношення, не кращі форми добрив, внесення не в оптимальний час тощо, що в результаті призводить до зменшення ефективності внесених добрив.
«За високої ціни на мінеральні добрива — це неприпустима розкіш, – вважає експерт. – На кислих ґрунтах найефективніші кальцієві добрива. Це довели вчені-аграрники від України до Англії, Німеччини та США. Витрати на разове повноцінне вапнування окупаються переважно вже у перший рік, а наступні 5–7 років ми отримуємо щороку сталий прибуток, що становить у середньому від 5–6 до 8–9 ц/га у зернових одиницях»
Натомість фермери підтримують рівень урожаю на кислих ґрунтах постійною перевитратою добрив. І ситуація з часом тільки погіршується, – констатує Броніслав Котвицький.
Читайте також:Ефективність макродобрив залежить від мікроелементів