Які методи використовують для діагностики та профілактики хвороби Гамборо
Молекулярні методи діагностики використовують для оцінювання стану епізоотичної ситуації, пов’язаною з інфекційною бурсальною хворобою (ІБХ, хвороба Гамборо) у птиці.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Сучасна методика дозволяє швидко і ефективно детектувати вірус у клінічному матеріалі (фабрицієвій бурсі, клоакальних змивах, мазках-відбитках фабрицієвої бурси) й аналізувати нуклеотидну послідовність геномів різних польових штамів вірусу ІБХ. Це дає змогу підбирати вакцину для профілактики хвороби у кожному окремому господарстві.
Суворе дотримання заходів біобезпеки, ретельне очищення та дезінфекція відіграють вирішальну роль у зниженні вірусного навантаження на птицю. Успішна вакцинація повинна забезпечувати не тільки захист поголів’я від клінічного прояву хвороби Гамборо, а й захищати від поширення вірусу на майданчику, не допускати безсимптомної циркуляції вірусу (субклінічна форма) зі збільшенням вірусного тиску.
Оптимальна вакцина проти ІБХ повинна:
• відповідати генетичному профілю польового і вакцинного штамів, адже ефективність вакцинації безпосередньо залежить від генетичної спорідненості вакцинних і польових штамів вірусу;
• формувати ранній імунітет у поголів’ї (залежить від швидкості колонізації фабрицієвої бурси вакцинним штамом);
• не мати імуносупресивного впливу на фабрицієву бурсу.