«Агрейн» застосовує технології для накопичення вологи в ґрунті
В агрогрупі «Агрейн» застосовують комбіновану технологію обробітку ґрунту, зокрема, проводять агротехнічні заходи залежно від стану поля. Разом з тим виконують операції для накопичення вологи.
Про це AgroTimes розповів головний агроном «Агрейн» Славко Станішич.
«Як основний обробіток ґрунту застосовуємо оранку або безвідвальну технологію. Зокрема, Полісся переводимо на безвідвальний спосіб, завдяки чому рештки кукурудзи перемішуються з ґрунтом, відбувається накопичення органіки в основному кореневмісному горизонті 25-30 см», – зазначає фахівець.
Для захисту ґрунту від перегрівання й створення конденсації вологи у господарствах агрогрупи застосовують мінімальний обробіток ґрунту. Також виконують на зиму глибоке розпушування.
«Глибоке розпушування в регіонах з достатньою вологістю можна проводити відразу після проходу комбайна або лущильника. У посушливих регіонах краще спочатку виконати лущення стерні (щоб прибрати «капілярність», яка спричинює надмірне випаровування вологи в повітря, та вкрити верхній шар ґрунту рівномірним шаром мульчі), а вже пізніше розпушувати», – радить головний агроном.
На піщаних ґрунтах один раз на три роки застосовують безвідвальний спосіб обробітку ґрунту (на заміну плуга) агрегатами Horsch Tiger 4 MT і 5 MT, з робочою глибиною знаряддя до 40 см. А для розпушування на глибину від 35 до 50 см використовують глибокорозпушувачі Artiglio 5 і 4 М. Для кращого ефекту на знаряддя встановлюють розрізні диски, що прорізають рештки, більшість яких лишається на поверхні ґрунту. Це запобігає ерозії й переущільненню ґрунту.
«А ще застосовуємо інноваційну систему Topsoil Mapper для сканування ґрунту й визначення його щільності, наявності органіки та вологозабезпечння. Це дасть змогу розуміти, чи потрібно проводити глибоке розпушування наступного року, та на яку глибину», – підсумовує Славко Станішич.
Раніше ми повідомляли, чому глибоке розпушування ґрунту краще за оранку.