Унеможливити приховані аборти в корів реально за вчасної діагностики
У 19% корів буває загибель ембріона через 3-35 днів після осіменіння.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Аборти на ранніх стадіях вагітності (приховані аборти, ембріональна смертність) зазвичай не мають негативних наслідків для організму матері, проте завдають економічних збитків у вигляді подовження тривалості неплідності тварин.
Ембріональна смертність має дві форми:
– прихований аборт. Настає на ранній доімплантаційній стадії вагітності, не має явних клінічних ознак. Загиблі ембріони розріджуються й розсмоктуються;
– клінічний аборт із вигнанням ембріона, що виявляється під час тічки, дефекації, сечовиділення, коли тварина легенько натужується. Вигнаний із матки ембріон має вигляд слизового тяжа з кулеподібним потовщенням посередині.
Діагностика прихованих абортів у корів часто ускладнена, позаяк зародок, який гине на ранній доімплантаційній стадії, зазвичай розсмоктується, і аборт не має клінічних ознак.
Так, якщо загибель ембріона настає внаслідок гіпофункції жовтого тіла, яке на 15-16-й день починає розсмоктуватися, корова проявляє статеву охоту в нормальні строки, і такий аборт не діагностується. Якщо зародок гине після 16-20-го дня, то виникнення нової стадії збудження затримується, і аборт можна діагностувати по подовженій стадії врівноваження (30-35 днів).
Часто приховані аборти взагалі лишаються непоміченими, їх діагностують тільки за відсутністю ознак вагітності на повторному діагностуванні. Тому діагностику вагітності корів методом сонографії потрібно проводити двічі з інтервалом один місяць, щоб унеможливити приховані аборти.
Як повідомлялося, конкретну причину аборту у корів часто важко встановити.