Посівні площі сої зростатимуть з відновленням меліорації
Через зміни клімату деякі великі агровиробники скоротили частку сої в сівозміні, адже ця культура досить залежна від вологи. Та з відновленням меліорації ця культура повертається у сівозміну в багатьох господарствах.
Про це зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак, повідомляє пресслужба відомства.
За його словами, зрошення посівів – дуже важливий чинник, оскільки це дасть змогу отримувати стабільний високий врожай та прибуток. Наразі основним пріоритетом Мінагрополітики є розвиток зрошуваного землеробства та підтримка аграріїв, які працюють на меліорованих землях.
«Соя в сівозміні досить ефективна, порівняно з іншими культурами, оскільки збагачує азотом грунт. Соя це дешевий білок, використовується як в харчовій промисловості, так і в виготовленні кормів. Переробка сої стає все більш привабливою. В Україні збільшується поголів’я свиней і курей, якраз є потреба у шроту соєвому як джерелі білка», – зазначив Ігор Віштак.
Крім того, вирощування сої, на відміну від надмірного збільшення посівних площ соняшнику, має позитивний ефект для всього сільського господарства, оскільки ця культура є ідеальним попередником практично для всіх зернових культур.
Нагадаємо, через вкрай дорогі добрива американські фермери навесні можуть надати перевагу сівбі соєвих бобів замість кукурудзи, оскільки остання є найбільш затратною культурою у виробництві. Натомість українські фермери поки не планують розширювати посівні площі сої.