Овочі-Ягоди-Сад

Деякі дріжджі та бактерії допомагають зберігати овочі

Деякі дріжджі та бактерії допомагають зберігати овочі

Біопрепарати на основі бактерій та грибів характеризуються високою ефективністю в регуляції фітопатогенної мікробіоти як в агроценозах, так і під час зберігання. У багатьох країнах світу проводяться дослідження, спрямовані на пошук високоактивних штамів мікроорганізмів для створення на їх основі біологічних препаратів.

Про це йдеться у огляді біопрепаратів для післязбиральної доробки в журналі «Плантатор».

Згадується, що встановлено ефективність біологічного контролю Botrytis cinerea (сірої гнилі) на томатах штамами епіфітних дріжджів Candida guilliermondii 101 і US 7 і Candida oleophila I-182. Крім того, ефективною є обробка дріжджами-антагоністами Candida guilliermondii і Pichia membranaefaciens, а також гарячою водою для пригнічення Botrytis cinerea на томатах, що зберігаються за температури 20 °C.

У дослідженні 2009 року було доведено ефективність препарату Shemer на основі дріжджів Metschnikowia fructicola для зниження розвитку чорної кореневої гнилі під час зберігання коренеплодів моркви. Комбіноване застосування обробки парою з подальшою обробкою препаратом Shemer знижує мікробіологічне псування моркви, викликане грибом Thielaviopsis basicola, на 86% порівняно з контролем.

Дослідження здатності дріжджів Pichia guilliermondii контролювати захворювання томатів Rhizopus nigricans (сіра головчата пліснява) під час зберігання показало, що за обробки ранових поверхонь P. guilliermondii протягом перших 3 діб за температури 20 °С спостерігалася швидка колонізація дріжджів на ранових ділянках, а потім стабілізація колонії протягом наступних 4 діб. Встановлено, що за кімнатної температури P. guilliermondii може акліматизуватися на поверхні томатів і швидко зайняти життєвий простір. Результати досліджень показують, що P. guilliermondii не продукує протигрибкових речовин, однак конкуренція за поживні речовини і простір дозволяє контролювати розвиток патогенів

Встановлено антагоністичні властивості штамів бактерій Enterobacter cowanii B-6-1 щодо фітопатогенів томатів. Обробка Enterobacter cowanii B-6-1 концентрацією 1 × 105 КУО/ мл дозволила знизити ураженість Fusarium verticillioides, Alternaria tenuissima і Botrytis cinerea. У дослідах встановлено, що Enterobacter cowanii може ефективно пригнічувати появу сірої гнилі (B. cinerae) після збирання томатів. Ефект від обробки культуральною рідиною концентрацією 1 × 109 КУО/ мл досягає 95,24%. E. cowanii володіє антагоністичним потенціалом проти B. cinerea на зібраних фруктах і овочах

Читайте також: Проти бактерій борються вірусами та іншими бактеріями